صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > مانور مقابله با آلودگي نفتي دريا در بندر اميرآباد برگزار شد


ارسال به دوست نسخه چاپي

مانور مقابله با آلودگي نفتي دريا در بندر اميرآباد برگزار شد
مانور مقابله با آلودگي نفتي در دريا با همكاري ارگان هاي عضو و در راستاي مقابله با آلودگي نفتي در درياي خزر با موفقيت پايان يافت.

به گزارش قدس آنلاين به نقل از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومي بندر اميرآباد، مانور مقابله با آلودگي نفتي آب دريا با همكاري و حضور كارشناسان شركت هاي برق منطقه اي استان مازندران (نيروگاه شهيد سليمي نكا)، نفت خزر، كشتي سازي صدرا، خطوط لوله و مخابرات نفت ايران (منطقه شمال) و پايگاه پشتيباني حفاري شمال در آبهاي حوضچه بندراميرآباد با موفقيت به كار خود پايان داد.

بر پايه اين
خبر، آغاز اين مانور با برخورد يك كشتي تانكر ورودي به بندر اميرآباد با يكي از شناورهاي عبوري بود كه با ريزش نفت سنگين در دريا، تيم مقابله با آلودگي اين بندر با هماهنگي مركز اضطرار دريايي وارد عمليات جمع آوري اين آلودگي شدند.

در ادامه اين عمليات تيم مقابله
با آلودگي نفتي به وسيله دو فروند يدك كش، بارج مخصوص جمع آوري آلودگي نفتي و انواع تجهيزات به روز جمع آوري نفت شامل انواع اسكيمرها، بوم و ديسپرسنت پاش موفق به مهار اين آلودگي شدند.

حبيب الله طالبي معاون امور دريايي بندر اميرآباد در جلسه ارزيابي اين مانور نتايج حاصل از اجراي آن را مثبت ارزيابي و بر همكاري كليه ارگان ها در زمان بروز سوانح منجر به آلودگي تاكيد كرد.

گفتني است، بندر اميرآباد به عنوان مرجع استاني طرح آمادگي، همكاري و مقابله با آلودگي نفتي در درياي خزر هرساله با همكاري ساير ارگان هاي عضو، طرح مانورهاي مقابله با آلودگي نفتي را برگزار مي كند
.

١٢:٠٢ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧ / کد خبر: ١٤٤٩ / تعداد بازدید: 173
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: