صفحه اصلي > اخبار > اخبار صنعت نفت 
اخبار > مذاکرات جدی برای امضای 10 قرارداد نفتی آغاز شده است


ارسال به دوست نسخه چاپي

وزیر نفت
مذاکرات جدی برای امضای 10 قرارداد نفتی آغاز شده است
وزیر نفت گفت: پیش بینی می شود بر اساس مذاکرات با طرفین، 10 قرارداد جدید نفتی تا پایان سال 96 امضا شود.


به گزارش شانا به نقل از واحد خبر رادیو، مهندس بیژن زنگنه در باره امضای 10 قرارداد نفتی تا پایان سال تصریح کرد: این یک مجموعه است و نمی توان تعداد دقیقی عنوان کرد اما براساس مذاکرات جدی انجام شده با طرفین قراردادها، پیش بینی می‌شود که حدود 10 قرارداد امضا شود.

وی با اشاره به این که امضای قراردادهای جدید نفتی اولویت بندی شده اند، افزود: همه مذاکرات به خوبی پیش می روند و هیچ مذاکره ای مانع مذاکرات دیگری نیست.

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که مهمترین قرارداد پس از امضای قرارداد طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی با  کنسرسیومی به رهبری شرکت فرانسوی توتال چه خواهد بود، گفت: طرح توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی، میدان مشترک آذر، میدان های سهراب، آب تیمور، منصوری و آزادگان در اولویت قرار دارند.

زنگنه با اشاره به این که طرح توسعه میدان آزادگان به دلیل پیچیدگی‌های فنی که دارد زمانبر است، اظهار کرد: با توجه به امضای نخستین قرارداد نفتی پس از برجام در تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای نفتی پیشرفت بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان این که متن اصلی و پیوست همه قراردادها نهایی شده است، ادامه داد: بحث‌های فنی هر میدان در جای خود یکتاست و نمی توان مذاکراتی که برای یک میدان انجام می‌شود در میدان دیگری نیز اعمال شود.

وزیر نفت تصریح کرد: ابتدا باید بحث فنی هر میدان انجام شود تا بتوان میزان، نحوه و مراحل سرمایه گذاری را مشخص کرد.

 

٠٣:٣٢ - چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦ / کد خبر: ١١٧٠ / تعداد بازدید: 371
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: