12
شرکت نفت خزر / نمایش جزییات خبر

انعقاد قرارداد ساخت شناور آلاینده روب با سازمان صنایع دریایی - گروه صنایع شهید توحیدی

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر، قرارداد ساخت دو فروند شناور آلاینده روب با سازمان صنایع دریایی – گروه صنایع شهید توحیدی منعقد گردید.

 
انعقاد قرارداد ساخت شناور آلاینده روب با سازمان صنایع دریایی - گروه صنایع شهید توحیدی


به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر، قرارداد ساخت دو فروند شناور آلاینده روب با سازمان صنایع دریایی – گروه صنایع شهید توحیدی منعقد گردید.

بر اساس این گزارش، در هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و با حضور مهندس قلعه بانی مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، مهندس اصولی مدیر عامل شرکت نفت خزر، آقای کربلایی رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، آقای اشرفی رئیس دفتر و مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران " قرارداد ساخت دو فروند شناور آلاینده روب با سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امضاء شد.

بر پایه این گزارش، مهندس اصولی مدیر عامل شرکت نفت خزر در این مراسم اظهار داشت:
با بررسی و شناسایی امکانات سازمانی، ملی و بین المللی جهت مقابله با بحران آلودگی احتمالی نفت در دریای خزر کمیته بحران این شرکت تشکیل شده است.

مهندس اصولی افزودند: با توجه به مخاطرات پیش رو در حفاری بستر دریای خزر در حین عملیات حفاری، و حوادث احتمالی که باید مورد توجه قرار گیرد و هم چنین بعد مسافت طولانی پایگاه پشتیبانی تا محل استقرار سکو، جمع آوری آلاینده مستلزم ناوگان اقیانوس پیما می باشد.

وی تصریح نمود: شرکت نفت خزر با توجه به شرایط مذکور اقدامات مربوط به ساخت 2 فروند شناور آلاینده روب در سواحل خزر را آغاز نموده است که در این زمینه علاوه بر انتقال دانش فنی مرتبط با اینگونه شناورهای اقیانوس پیما، از نیروهای متخصص داخلی نیز در زمان طراحی و ساخت استفاده می گردد.

مهندس اصولی در ادامه افزود: حوادثی نظیر خلیج مکزیک نشان داد که حفظ آمادگی و شناسایی امکانات سازمانی، ملی و منطقه ای یکی از کارهایی است که باید در گام نخست مورد توجه قرار گیرد و ساز و کارهای لازم برای این منظور اندیشیده شود و برای مقابله با حوادث احتمالی باید یک توجه، آمادگی و عنایت ملی وجود داشته باشد.

مدیر عامل شرکت نفت خزر در پایان انعقاد قرارداد ساخت شناور های آلاینده روب توسط سازمان صنایع دریایی – گروه صنایع شهید توحیدی را بعنوان یکی از اقدامات لازم به فال نیک گرفته و اظهار داشتند: تمام تلاش ما این است که این رویکرد و توجه را برای ایجاد امکانات، تجهیزات و برنامه ریزیها در کلیه سازمانهای ذیربط در کشور ایجاد نمائیم.
۳ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد بازدید : ۴۴۲
کد خبر : ۶۷۵

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.