12
شرکت نفت خزر / نمایش جزییات خبر

حفاری 2 حلقه چاه جدید در خزرتوسط سوکار

شرکت نفتی دولتی آذربایجان "سوکار" شروع به حفر 2 حلقه چاه در میدان نفتی گونشلی واقع در آبهای کم عمق بخش آذربایجانی خزر نموده است.

 
شرکت نفتی دولتی آذربایجان "سوکار" شروع به حفر 2 حلقه چاه در میدان نفتی گونشلی واقع در آبهای کم عمق بخش آذربایجانی خزر نموده است. بر اساس گزارش رسیده دستور حفاری در روز 28می توسط دپارتمان تولید نفت وگاز (OGPD) صادر شده است که شرکت مجری CDWT (Complex Drilling Works Trust) می باشد.

عمق در نظر گرفته3000 متر می باشد که سکوی "گونشلی 10" ماُمور به انجام آن است. طبق پیش بینی برداشت روزانه برابر با 100 تن نفت در روز است. عمق درنظر گرفته شده برای سکوی "گونشلی14" برابر با 3750 متر می باشد که پیش بینی برداشت 150,000 متر مکعب گاز و 15 تن میعانات از آن می شود.

بخش آبهای عمیق میدان گونشلی توسط سوکار با همکاری شرکتهای خارجی بر روی بلوک آذری- چراغ- گونشلی که میدان نفت و گاز است انجام می گیرد.

سوکار شامل بخش های اتحادیه تولیدی آژ نفت (Aznef Production Association) مسؤل تولید نفت و گاز خشکی و دریایی، اتحادیه تولیدی آژکیمیا ( Azkimya production Assocition) مرتبط با صنایع شیمیایی و اتحادیه تولیدی آذری گاز (Azerigaz Production Association) مسئول پخش و توزیع می باشد. علاوه بر بخش های ذکر شده سوکار بخشهای فرآوری ، خدماتی و انستیتویی در رابطه با فعالیتهای حفاری و ژئوفیزیکی را در بر می گیرد.


http://en.trend.az/capital/energy/2133471.html
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد بازدید : ۱۰۱
کد خبر : ۷۰۰

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.