12
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

وزارت نفت در بحث کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها نقش کلیدی داشته است

وزارت نفت در بحث کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها نقش کلیدی داشته است
به گزارش شانا، معصومه ابتکار در جریان بازدید از کانون ریزگردها در خوزستان گفت: بر اساس قانون بودجه سال 1396، تامین مالچ امولسیون آبی برای عملیات مالچ پاشی در کانون ریزگردها به عهده وزارت نفت است.

 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به اقدام‌های وزارت نفت در حوزه محیط زیست اشاره کرد و گفت: در دولت یازدهم همکاری بسیار خوبی با وزارت نفت داشتیم، این وزارتخانه نیز گام‌های بسیار اساسی در بحث بهبود کیفیت سوخت پالایشگاه‌های کشور و کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها برداشته است.

به گزارش شانا، معصومه ابتکار در جریان بازدید از کانون ریزگردها در خوزستان گفت: بر اساس قانون بودجه سال 1396، تامین مالچ امولسیون آبی برای عملیات مالچ پاشی در کانون ریزگردها به عهده وزارت نفت است.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست پیش از این نیز طرح‌هایی برای مقابله با ریزگردها با مشارکت وزارت نفت به اجرا گذاشته و با این وزارتخانه به‌ویژه در کانون‌هایی مانند هورالعظیم که تاثیر متقابل  فعالیت‌های نفتی بوده همکاری داشته است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به اقدام‌های وزارت نفت در حوزه محیط زیست اشاره و تصریح کرد: در دولت یازدهم همکاری بسیار خوبی با وزارت نفت داشتیم و این وزارتخانه نیز گام‌های بسیار اساسی بر داشته، به‌ویژه در بحث بهبود کیفیت سوخت پالایشگاه‌های کشور و کاهش آلودگی کلان‌شهرها نقش کلیدی داشته است.

ابتکار عنوان کرد: البته انتظار ما این است که این همکاری‌ها استمرار داشته باشد و هم در زمینه‌هایی که هنوز مشکلاتی وجود دارد بتوانیم آن‌ها را حل و فصل کنیم.

وی به فعالیت‌های زیست محیطی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب هم اشاره کرد و گفت: پارسال قرارداد خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور جمع آوری گازهای همراه امضا شد که انتظار داریم این طرح هرچه سریع‌تر عملیاتی شود.

ابتکار به ضرورت کاهش گاز سوزی در اطراف شهر اهواز اشاره کرد و افزود: طرح آماک طرح مهمی است که چندماه پیش افتتاح و سبب جمع‌آوری روزانه حدود هفت هزار و 500 تن گوگرد از هوای سطح شهر و اطراف آن شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: ما پیگیر اقدام‌های وزارت نفت در ارتباط با استانداردهای زیست محیطی و آلاینده‌های هوا هستیم تا شاهد بهبود کیفیت هوا باشیم.

وی ادامه داد: وزارت نفت همچنین طرح‌های مهم دیگری در مناطق ماهشهر و آبادان دارد که انتظار می‌رود این طرح‌ها را با جدیت و توجه کافی دنبال کند.

ابتکار درباره اقدام‌های وزارت نفت در باره احیای تالاب هورالعظیم نیز تصریح کرد: از سال 1393 با همکاری وزارت نفت اقدام‌های بسیار جدی برای ورود آب به تالاب هورالعظیم صورت گرفته و اکنون حدود 80 درصد این تالاب آبگیری شده است که دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد: شرکت‌های نفتی در این منطقه فعالیت دارند، اما باید استانداردهای زیست محیطی را رعایت کنند تا آسیب بیشتری به این تالاب ارزشمند خوزستان وارد نشود.

 

 

۱۸ تیر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱,۱۲۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.