12
با کسب 230 رای موافق

مهندس زنگنه در وزارت نفت ماندنی شد

مهندس زنگنه در وزارت نفت ماندنی شد
مهندس بیژن نامدار زنگنه با کسب 230 رای موافق از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر نفت دولت دوازدهم انتخاب شد.


مهندس بیژن نامدار زنگنه با کسب 230 رای موافق از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر نفت دولت دوازدهم انتخاب شد.

به گزارش شانا، پس از پنج روز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، دقایقی پیش جلسه رای اعتماد مجلس به وزیران دولت دوازدهم با رای گیری برای تک تک وزیران پایان یافت و مهندس زنگنه از مجموع 288 رای اخذ شده با کسب 230 رای موافق در مقابل 35 رای مخالف و 23 رای ممتنع حائز اکثریت آرای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت نفت شد.

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری در جلسه دفاع از کابینه دولت دوازدهم از نام مهندس زنگنه به عنوان یک «برند» برای جذب سرمایه خارجی نام برد.

مهندس بیژن زنگنه متولد اسفند 1331 کرمانشاه است که با کسب رای اعتماد امروز موفق شد برای دهمین بار اعتماد نمایندگان مردم را از مجلس کسب کند. مجلس اول تا ششم و نهم و دهم مجالسی بودند که نمایندگان آن به زنگنه اعتماد کردند.

وی پیش از کسب رای اعتماد امروز در مجموع دارای تجربه 26 ساله وزارت در سه وزارتخانه کلیدی نفت و نیرو و جهاد سازندگی بوده است، ظرفیت بالا مدیریتی و سابقه 26 وزارت سبب شد تا به وی لقب شیخ الوزرایی داده شود.

زنگنه، دانش‌آموخته ممتاز کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه تهران است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۹ در کابینه محمدعلی رجایی، در جایگاه معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز کرد.

 

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱,۱۸۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.