12
ضرورت تداوم روحیه جهادی

وزیر نفت: هم اکنون به اندازه دوران جنگ به جهاد نیاز داریم

وزیر نفت: هم اکنون به اندازه دوران جنگ به جهاد نیاز داریم
وزیر نفت بر افزایش توسعه صنعت نفت و جذب سرمایه خارجی در این صنعت تاکید کرد و گفت: ما هم‌اکنون به اندازه دوران جنگ به جهاد نیاز داریم.

 

وزیر نفت بر افزایش توسعه صنعت نفت و جذب سرمایه خارجی در این صنعت تاکید کرد و گفت: ما هم‌اکنون به اندازه دوران جنگ به جهاد نیاز داریم.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری‌ها، بیژن زنگنه در بیست و نهمین گردهمایی فرماندهان رزمی مهندسی جنگ جهاد سازندگی اظهار کرد: همان گونه که در دوران جنگ برای دفاع از کشور، تلاش شبانه روزی انجام می دادیم، امروز هم برای ایجاد اشتغال و توسعه کشور باید تلاش شبانه روزی انجام دهیم.

وی با یادآوری این که در سال ۹۲ که دولت روی کار آمد به دلیل تحریم‌ها صادرات ما روزانه به یک میلیون بشکه و حتی به کمتر از این عدد رسیده بود، تصریح کرد: پس از این‌که تحریم‌ها برداشته شد توانستیم به سرعت میزان تولید را افزایش دهیم و آن را به دوران پیش از تحریم‌ها برسانیم.

زنگنه با اشاره به این که ما با زحمات زیاد توانستیم میزان تولید را افزایش دهیم، گفت: در این زمینه بحث‌های زیادی شد و بد و بیراه‎های بسیاری به ما گفتند اما کوتاه نیامدیم و بنده اعلام کردم هرگز زیر بار این مسئله نمی روم که تولید ایران از زمان پیش از تحریم‌ها کمتر باشد.

وی بر ضرورت افزایش تولید نفت در کشور تاکید کرد و گفت:  برای این مسئله به سرمایه خارجی و فناوری نو نیاز داریم.

زنگنه با بیان این که صنعت نفت در فاز اول توسعه به 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد که نمی توان آن را از منابع داخلی تامین کرد، یادآور شد: یک میدان نفتی ما سالیان دراز است که ۵٠ هزار بشکه نفت تولید می کند در حالی که با فناوری جدید می تواند تا ۴٠٠ هزار بشکه تولید داشته باشد و این موضوع با قراردادهای جدید نفتی که تدوین شده ، میسر می شود.

وزیر نفت، افزایش یک درصد ضریب بازیافت مخازن نفتی را معادل هشت میلیارد بشکه نفت عنوان کرد و گفت: ارزش این مقدار نفت با قیمت‌های کنونی حدود 400 میلیارد دلار است، چه کسی می پذیرد که از این ثروت صرف نظر کنیم؟!

زنگنه با بیان این که جهاد فقط مربوط به دوران جنگ نیست، یادآور شد: وزیران جهادی که سابقه جهاد دارند مانند آقای آخوندی و دکتر هاشمی موفق‌ترین وزرای کابینه بوده و هستند. اینها کسانی بودند که برای عکس یادگاری به جبهه نرفته بودند.

 

 

 

۱ مهر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱,۲۰۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.