12
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت :

تشریح فعالیت‌های بسیج وزارت نفت برای برگزاری مراسم اربعین حسینی

تشریح فعالیت‌های بسیج وزارت نفت برای برگزاری مراسم اربعین حسینی
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت فعالیت‌های این مرکز را برای برگزاری مراسم اربعین حسینی و ستاد بازسازی عتبات عالیات تشریح کرد

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت فعالیت‌های این مرکز را برای برگزاری مراسم اربعین حسینی و ستاد بازسازی عتبات عالیات تشریح کرد.

به گزارش شانا، محمدعلی فلاح، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت به موضوع بازسازی و نوسازی عتبات عالیات توسط این مرکز اشاره کرد و گفت: نوع فعالیت ستاد بازسازی و نوسازی عتبات، ساخت اماکن مقدس است که افراد زیادی نیز در این حوزه فعالیت دارند.

وی با بیان این‌که هم اکنون هر وزارتخانه یا ارگان دولتی در این باره ستادی تشکیل داده‌ است، افزود: در وزارت نفت نیز ستاد بازسازی عتبات عالیات شکل گرفته که به طور معمول شخص وزیر یا نماینده تام‌الاختیار وی به عنوان رئیس ستاد معرفی می‌شوند، در وزارت نفت مهندس زنگنه این مسئولیت را به فرماندهی مرکز مقاومت بسیج نفت واگذار کردند.

فلاح تصریح کرد: محور فعالیت‌های ما در این ستاد جمع آوری کمک‌های مالی مردمی هست، کارمندان وزارت نفت که تمایل دارند به صورت داوطلبانه در بازسازی عتبات عالیات و اماکن مقدس وجهی پرداخت کنند می‌توانند از طریق کسر از حقوق به صورت ماهانه مبلغی را به صورت دلخواه حتی پنج هزار تومان به عنوان کمک اعلام کنند که در این صورت این مبالغ به حساب این ستاد واریز می‌شود.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت به استفاده از نیروی انسانی کارآمد در بازسازی عتبات عالیات اشاره و عنوان کرد: افرادی که تمایل دارند در این فعالیت‌ها حضور داشته باشند می‌توانند به صورت داوطلبانه و بدون دریافت وجهی در این باره خدمت موردنظر خود را ارائه دهند، البته هم اکنون افراد زیادی در صنعت نفت به صورت داوطلبانه به بازسازی عتبات عالیات خدمت می‌کنند.

وی به موضوع فرهنگی ساخت و بازسازی عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: نگاه‌های مختلفی در این بار وجود دارد، برخی عنوان می‌کنند که اگر نگاه به داخل باشد منافع بیشتری نصیب کشور خواهد شد، اما افرادی که در بازسازی عتبات حضور دارند همان‌هایی هستند که نگاه ویژه‌ای به حل مشکلات و بازسازی و نوسازی اماکن داخلی دارند، همانطور که در اردوهای جهادی خدمات درمانی مختلفی در داخل ارائه می‌شود.

فلاح به بحث ستاد اربعین عتبات عالیات در وزارت نفت اشاره کرد و افزود: یکی از زیر مجموعه‌های این ستاد بحث ستاد اربعین است، که در مقاطعی از سال و حدود 2 ماه پیش از برگزاری مراسم اربعین حسینی تشکیل می‌شود که محور فعالیت این ستاد نیز خدمت رسانی به زائران امام حسین (ع) است.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت با بیان این‌که خدمت رسانی به زائران اربعین در داخل کشور و نزدیک مرزهای ایران با عراق و خارج از مرزها و در داخل کشور عراق انجام می‌شود، تصریح کرد: ستاد اربعین وزارت نفت دارای هشت موکب در داخل کشور و در مبادی خروجی در مرزهاست، شرکت‌های مختلفی از جمله شرکت ملی گاز ایران، شرکت خطوط لوله و مخابرات، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، شرکت ملی نفت ایران، حوزه بسیج شهید تندگویان،  شرکت ملی مناطق نفت‌خیز  جنوب و غیره هر کدام دارای موکب‌هایی بوده و به زائران حسینی خدمات مورد نظر را ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به این‌که 2 موکب از سوی ستاد اربعین عتبات عالیات وزارت نفت به موضوع درمانی زائرین حرم سیدالشهدا می‌پردازند، عنوان کرد: یکی از پایگاه‌های درمانی ما در عمود 1092 است و در مسیر نجف تا کربلا قرار دارد و دیگری نیز در حرم سیدالشهدا در کربلاست.

فلاح ادامه داد: امسال برای نخستین بار از سوی وزارت نفت موکبی با نام امام رضا (ع) و شهدای وزارت نفت برای اسکان زائران نزدیک حرم امام حسین (ع) تدارک دیده شده است، که به مدت 14 روز به زائران امام حسین (ع) خدمت میکند.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت با بیان این‌که همه کارکنان صنعت نفت با همکاری‌ شخص وزیر و مدیران شرکت‌های اصلی و فرعی نگاه ویژه‌ای به ستاد اربعین دارند ابراز امیدواری کرد که مراسم اربعین حسینی امسال نیز با تدابیر و تدارک دیده شده به نحو احسن برگزار شود.

 

۱۷ آبان ۱۳۹۶
کد خبر : ۱,۲۴۷

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.