12
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت:

ارتباط پیوسته شرکت‎های نفتی به ارتقای زنجیره ارزش صنعت نفت کمک می‎کند

ارتباط پیوسته شرکت‎های نفتی به ارتقای زنجیره ارزش صنعت نفت کمک می‎کند
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران بر ضرورت ارتباط پیوسته شرکت‎های نفتی به منظور ارتقای زنجیره ارزش در صنعت نفت تاکید کرد.

  مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران بر ضرورت ارتباط پیوسته شرکتهای نفتی به منظور ارتقای زنجیره ارزش در صنعت نفت تاکید کرد.

به گزارش شانا، سیدصالح هندی مدیر اکتشاف در نشست تخصصی ماهنامه اکتشاف و تولید با بیان این مطلب افزود: لازم است افزون بر ارتباط پیوسته، تبادل اطلاعات در شرکتها به راحتی صورت پذیرد تا از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری شده و ارزش‌افزایی در این صنعت را در تمام زنجیره‌ها شاهد باشیم.

وی با اشاره به تاریخچه طرح موضوع ارزش افزوده در تولید و کسب‌و‌کار و با تفکیک فعالیت‌های یک بنگاه تولیدی به 2 بخش فعالیت‌های اصلی و فعالیت‌های پشتیبانی گفت: به نظر می‌رسد در ابتدای امر باید نسبت به آسیب‌شناسی زنجیره تولید، اقدام کنیم که از طریق تحلیل همین تحقیق می‌توانیم به راه‏های ارتقای زنجیره ارزش صنعت نفت دست یابیم.

هندی عنوان کرد: مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت در همین مسیر و برای جلوگیری از هرگونه موازی‌کاری و صرفه‌جویی در هزینه و زمان، نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با زیرمجموعه‌های شرکت ملی نفت اقدام کرده که از جمله نتایج آن تبادل ساده اطلاعات بین طرف‌ها و استفاده از آن در برنامه‌ها و طرح‌هاست.

به گفته وی، با تحلیل صحیح در زنجیره ارزش می‌توان نسبت به کوچک‌سازی و برون‌سپاری امور، خلق ارزش افزوده در تولید و جلب رضایت ذینفعان و مخاطبان تصمیمات بهتری اتخاذ کرد.

مدیر و عضو شورای سیاست‌گذاری ماهنامه اکتشاف و تولید با اشاره به اینکه این ماهنامه یکی از مجلات خوب صنعت نفت است، افزود: هیئت تحریریه می‌تواند در باره موضوعات روز در صنعت نفت، مقالات تحلیلی را سفارش و طی یک بازه زمانی نسبت به بررسی و تحلیل آن موضوع از منظر علمی نتایج مؤثری را ارائه دهد.

 

۲۰ آبان ۱۳۹۶
کد خبر : ۱,۲۵۲

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.