12
به میزبانی شرکت نفت خزر برگزار شد

دومین نشست هم اندیشی شورای راهبری حراست شرکت ملی نفت ایران

دومین نشست هم اندیشی شورای راهبری حراست شرکت ملی نفت ایران
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر، دومین نشست هم اندیشی شورای راهبری ستاد حراست شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه به میزبانی شرکت نفت خزر در منطقه عملیاتی این شرکت برگزار شد.

محسن دلاویز مدیرعامل شرکت نفت خزر با تبریک ایام الله دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی با تکیه بر عزم و وحدت مردم و هدایت و رهبری بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره)شکل گرفت وی در ادامه تصریح نمود.

جوهر و اساس انقلاب مردم بودند و امروز هم باید مردم اساس توسعه و آینده کشور باشند.

برای امروز این نظام چه انسان­های عزیزی جان خود را تقدیم کرده­اند و چه ایثارگری­های بزرگی رقم خورده است، برای حفظ این معجزه قرن باید آسیب­شناسی جدی داشته باشیم که چرا آن فرهنگ ایثار و گذشت، آن مسابقه روی مین رفتن­ها به مسابقه حسد و کبر و غرور تبدیل شده است. ضروری است بیاندیشیم که چرا به جایی رسیده­ایم که مسئولانی که خود را خادم ملت می­دانستند امروز از بالا به پایین به مردم نگاه می­کنند؟ چه کسی این جرأت را داده است به فلان مسئول؟ دلاویز در بخش دیگری از صحبت­هایش افزود: کار را به جوانان بسپارید، مشکلات امروز نتیجه عملکرد آقایان است که تمایل به ترک صندلی خود ندارند. اشتباه است اگر فکر می­کنیم با کسانی که مشکلات امروز محصول مدیریت آنان است، می­توانیم مشکلات را حل ­کنیم. اینک پیش از هر زمان به جسارت مدیران و شجاعت تصمیم­گیری و بازگشت به فرهنگ جهادی دفاع مقدس نیاز داریم و این­ها در فکر و اندیشه جوانان تبلور خواهد یافت.

وی در خصوص موضوع حراست­ها ضمن تشکر از رویکرد حراست صنعت نفت گفت: حراست­ها نیاز به نگرش تازه­ای دارند ضروری است به مدیران شجاعت تصمیم­گیری داد و کسانیکه تصمیم نمی­گیرند و افق جدید نمی­گشایند و راهبرد ندارند را هم در شاخص­هایی که تعریف می­کنند، ارزیابی کنند. امروز تخلف کارکنان داریم ولی تخلف کار نکنان نداریم و این یعنی کار نکنیم تا مبادا در دیکته نوشته شده غلطی یافت شود. به جوانان مدیر کمک کنید آینده کشور را همین مدیران جوان خواهند ساخت. پیشگیری قبل از درمان کنید تا مدیران جوان مصون بمانند کشور را در ده و پانزده سال آینده همین نسلی باید اداره کند که متأسفانه فرصت آزمون و خطا و ظهور و بروز ندارند و این یک چالش مدیریتی بزرگ برای کشور در دهه­های آینده خواهد بود.

علی اصولی رئیس سازمان حراست وزارت نفت نیز در این نشست با تبریک ایام دهه فجر، یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب را گرامی داشت و عنوان کرد: حراست باید با مولفه های کارآمدی، قدرت ، مشروعیت و نفوذپذیری به صنعت نفت کمک کند. وی تصریح نمود، باید به گونه ای حرکت کنیم که حراست و مدیران عامل شرکت ها ارتباط تنگا­تنگ داشته باشند و از طریق ایجاد امنیت و آرامش و هم افزایی در جهت رفع مشکلات سازمانی گام بردارند .

اصولی ­نظم و انضباط کاری، تکریم ارباب رجوع در کنار انجام فعالیت ذاتی، رعایت اخلاق فردی و حرفه­ای، هوشمندسازی فرآیندها و جامع نگری را از مولفه های کارآمدی برشمرد و خاطر نشان ساخت این عوامل تنها از طریق برگزاری دوره های آموزشی به روز و متناسب با نیاز کارکنان محقق خواهد شد .  

شایان ذکر است در این نشست دو روزه، روسای­ حراست شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت ایران به تشریح گزارش عملکرد سالیانه ، بیان چالش ها و ارائه پیشنهاد در هر حوزه پرداختند.


۱۸ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر : ۱,۳۱۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.