12
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران عنوان کرد؛

نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت؛ پلی به سوی تحقق اهداف برنامه ششم توسعه

نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت؛ پلی به سوی تحقق اهداف برنامه ششم توسعه
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در یادداشتی در آستانه برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت این رویداد را فرصتی برای شرکت ملی نفت ایران در مسیر تحقق اهداف توسعه ای وزارت نفت و برنامه ششم توسعه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی کاردر در این یادداشت نوشت: «برگزاری نمایشگاه های سالانه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران فرصت مناسبی برای رشد و توسعه همه جانبه صنعت نفت کشورمان ایجاد می کند و در تحقق سیاست های شرکت ملی نفت ایران در حوزه توسعه میادین مشترک نفت وگاز، جذب سرمایه گذاری و انتقال فناوری روز به داخل کشور نقش بی بدیلی خواهد داشت.

از آنجایی که نمایشگاه سالانه صنعت نفت دربرگیرنده تمام بخش های فعال در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است، نمایندگان تمام بخش ها اعم از بالادست، میان دست و پایین دست در نمایشگاه حضور خواهند داشت و از همین روی امکان تعامل چند جانبه میان سازندگان تجهیزات، صادرکنندگان، پیمانکاران، سرمایه گذاران، شرکت های طراحی مهندسی و دانش بنیان و همچنین مدیران بخش های دولتی و خصوصی صنعت نفت فراهم خواهد بود تا هر یک ضمن رونمایی از توانمندی های مجموعه مورد فعالیت خود، از فناوری روز دنیا نیز در حوزه های تخصصی مطلع و بهره مند شوند.

امسال در حالی به استقبال بیست و سومین دوره از نمایشگاه های بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی می رویم که به فرموده رهبر معظم انقلاب مزین به حمایت از تولید داخل است؛ اصلی بی بدیل که از گذشته یکی از اولویت های کاری شرکت ملی نفت ایران بوده است و در خلال برگزاری نمایشگاه های بین المللی صنعت نفت،‌ بیشتر مجال ظهور خواهد داشت.

توانمندسازی بخش خصوصی و کسب دانش و بومی سازی تجهیزات صنعت نفت، به همراه ایجاد مقدمات تعاملات بیشتر و همکاری های گسترده در صنعت نفت در عرصه بین الملل هدفی است که در این جهت دنبال می شود و بدون شک در بطن نمایشگاه صنعت نفت بیش از هر بخش دیگری امکان بروز خواهد داشت.

برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که عنوان جایگاه نخست نمایشگاهی خاورمیانه و رتبه پنجم نمایشگاه های بین المللی در جهان را از آن خود کرده است،‌ از زاویه دیگری نیز حائز اهمیت است؛ حضور نزدیک به 2000 شرکت داخلی و خارجی و فراهم سازی زمینه لازم برای عقد قراردادهای بازرگانی در زمینه مبادله کالا و خدمات و اطلاعات فنی،‌ ضمن گسترش تعاملات سیاسی و اقتصادی با سایر کشورها و نیز رقابت با شرکت های نفتی مشابه در سطح جهان،‌ گام بلندی در مسیر توسعه اشتغال در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به شمار می رود.

در عین حال در این گردهمایی جهانی که با حضور برخی از بهترین برندهای صنایع نفت و گاز جهان برگزار می شود، امکان مبادله اطلاعات مربوط به توسعه میدان های نفت و گاز و فرصت های سرمایه گذاری در شرکت ملی نفت ایران وجود خواهد داشت؛ فرصتی غنیمت برای شرکت ملی نفت ایران که در مسیر تحقق اهداف توسعه ای وزارت نفت و برنامه ششم توسعه طرح ریزی شده است.

پررنگ تر شدن جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه های سیاسی و افزایش امکان چانه زنی در مناسبات بین المللی در فضای پرآشوب و پرتنش کنونی، رهاورد دیگری است که از افزایش سطح تعاملات سازنده با برندهای برتر صنعت نفت جهان حاصل خواهد شد.

بدون شک حضور گسترده شرکت ملی نفت ایران -به عنوان رکن اصلی توسعه و تولید در حوزه بالادست صنعت نفت- در بیست و سومین دوره از نمایشگاه های بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و نقش موثر آن در ایجاد انگیزه در جهت افزایش سهم بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز و تولید تجهیزات صنعتی مورد نیاز این صنعت عظیم در داخل کشور می تواند تحقق بخش قابل توجهی از اهداف توسعه ای صنعت نفت را تضمین کند.»  

 

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر : ۱,۳۶۳

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.