12
رییس دفتر هیات دولت جمهوری آذربایجان:

مرحله جدید همکاری کشورهای حاشیه خزر آغاز شد

مرحله جدید همکاری کشورهای حاشیه خزر آغاز شد
رییس دفتر هیات دولت و سرپرست هیات جمهوری آذربایجان در کار گروه عالی کشورهای حاشیه خزر گفت: پس از امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر مرحله جدید همکاری کشورهای حاشیه این دریا آغاز شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش مرکز فرهنگی قفقاز، خلف خلف اف عصر چهارشنبه در پایان نخستین اجلاس دو روزه کار گروه عالی کشورهای حاشیه خزر در باکو در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در مرحله جدید مواضع کشورهای حاشیه خزر نزدیکتر بوده و همکاریهای بین این کشورها گسترش یافته است.
وی اظهار داشت: برای موفقیت آمیز بودن این همکاری باید مسایل مشخص را همواره در دستور کار قرار دهیم و بصورت پیگیرانه مذاکره کنیم.
خلف اف گفت: این مذاکرات نشان می دهد میان کشورهای حاشیه خزر حسن تفاهم و اعتماد متقابل در سطح بالا قرار دارد و همکاری در سطح جدید توسعه می یابد.
وی با اشاره به این که برای حل همه مسایل مربوط به دریای خزر شرایط بسیار مناسب است، گفت : اطمینان دارم این مهم به ما امکان می دهد تا در مذاکرات آتی درباره روش تعیین خط مبدا در دریای خزر بعنوان یکی از محور های عمده مورد مذاکره به توافق برسیم.
سرپرست هیات جمهوری آذربایجان در کارگروه عالی کشورهای حاشیه خزر گفت. توافق درباره تعیین خط مبدا در دریای خزر از نظر مشخص کردن محدوده آبهای سرزمینی کشورهای حاشیه خزر از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی افزود: تعیین منطقه ماهیگیری و سطح آب مشترک و اجرای ثمر بخش فعالیت های دیگر در خزر بستگی به مشخص کردن محدوده آبهای سرزمینی کشورهای ساحلی دارد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر : ۱,۴۹۰

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.