12

چین ذخایر جدید نفت و گاز کشف کرد

چین ذخایر جدید نفت و گاز کشف کرد
شرکت نفت ملی چین یک میدان نفتی با ظرفیت بیش از یک میلیارد تن در شمال غرب چین کشف کرده و ۷۴۰.۹۷ میلیارد متر مکعب ذخایر جدید اثبات شده گاز شیل هم در جنوب غربی حوزه سیچوان چین اکتشاف شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا نت، شرکت نفت ملی چین، بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده نفت این کشور  اعلام کرد ذخایر جدید نفت و گاز کشف کرده است.

این شرکت یک میدان نفتی با ظرفیت بیش از یک میلیارد تن در شمال غرب چین کشف کرده است. ذخایر ثابت شده نفتی 358 میلیون تن است در حالی که انتظار می رود 693 میلیون تن دیگر هم وجود داشته باشد.

به گفته لی لوگوانگ، نایب رئیس شرکت پتروچاینا یکی از شعبه های شرکت ملی نفت چین، در کل 640 هزار تن نفت در سال جاری در این میدان نفتی تولید می شود و تولید سالانه در آینده نزدیک به سه میلیون تن خواهد رسید.

740.97 میلیارد متر مکعب ذخایر جدید اثبات شده گاز شیل در جنوب غربی حوزه سیچوان چین اکتشاف شده که مقدار ذخایر تایید شده  در این منطقه را به 1061 میلیارد متر مکعب می رساند.

این شرکت قصد دارد 7.7 میلیارد متر مکعب گاز شیل در سال جاری میلادی تولید کند و تولیدش را تا پایان 2019 به بیش از 10 میلیارد متر مکعب برساند.

لی همچنین اشاره کرد شرکت ملی نفت چین نوآوری های فنی را تشویق می کند و اکتشاف منابع غیر متعارف انرژی مثل گاز شیل را هم توسعه می دهد.

۱۰ آذر ۱۳۹۸
کد خبر : ۱,۵۷۵

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.