12
دکتر روحانی در دیدار معاون نخست وزیر آذربایجان:

تاکید رئیس جمهور بر اجرا و پیگیری پروژه های مشترک اکتشاف و استخراج نفت در دریای خزر

تاکید رئیس جمهور بر اجرا و پیگیری پروژه های مشترک اکتشاف و استخراج نفت در دریای خزر
رئیس‌جمهوری گفت: ایران اجرای پروژه‌های مشترک اکتشاف و استخراج نفت در دریای خزر را با جدیت پیگیری می‌کند و امیدواریم این مباحث در جلسه کمیسیون مشترک دو کشور ایران و آذربایجان به‌طور دقیق بررسی شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، دکتر حسن روحانی، عصر سه‌شنبه (۱۲ آذرماه) در دیدار با شاهین مصطفی‌یف، معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان، پس از دریافت پیام کتبی الهام علی‌یف، رئیس‌جمهوری آذربایجان گفت: امیدوارم توافق‌های اخیری که با رئیس‌جمهوری آذربایجان در باکو داشتیم، به‌طور کامل و هرچه سریع‌تر اجرایی و عملیاتی شود.

رئیس‌جمهوری افزود: جمهوری اسلامی ایران همچنین اجرای پروژه‌های مشترک اکتشاف و استخراج نفت در دریای خزر را با جدیت پیگیری می‌کند و امیدواریم این مباحث در جلسه کمیسیون مشترک دو کشور به‌طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران روابط دو و سه‌جانبه را در مسیر توسعه هرچه بیشتر روابط تهران- باکو  و مسکو پیگیری می‌کند و به دنبال آن هستیم که مسیر ترانزیتی بین دو کشور و همکاری‌ها در زمینه انرژی و برق تقویت شود.

معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار ضمن تقدیم پیام رئیس‌جمهوری کشورش به دکتر روحانی گفت: آقای الهام علی‌یف به دوستی با شما و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران ارزش بسیار زیادی قائل است و با جدیت به‌دنبال تقویت همه‌جانبه روابط با تهران هستیم.

شاهین مصطفی‌یف مذاکرات و رایزنی‌هایی را که در این سفر داشته بسیار سازنده و مفید توصیف کرد و افزود: امروز در تمام زمینه‌ها شاهد رشد و پیشرفت در روابط و همکاری‌های تهران و باکو هستیم، به نحوی که حجم مبادلات تجاری دو کشور از سال ۲۰۱۴ تاکنون سه برابر افزایش یافته و تعداد شرکت‌های ایرانی فعال در جمهوری آذربایجان در یک سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است شرکت نفت خزر به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران از طریق کمیته های مشترک نفتی بین دو کشور در حال پیشبرد پروژه های اکتشافی ساختارهای نفتی مشترک در دریای خزر می باشد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4
۱۳ آذر ۱۳۹۸
کد خبر : ۱,۵۷۷

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.