12

تداوم همکاری های نفت خزر و مهندسی و توسعه گاز در گلستان

تداوم همکاری های نفت خزر و مهندسی و توسعه گاز در گلستان
مدیرعامل شرکت نفت خزر امضای تفاهمنامه مشترک با شرکت مهندسی و توسعه گاز را گامی در مسیر تداوم همکاری های فیمابین این دو مجموعه خواند و گفت: نفت خزر برای انتقال دانش و تجربیات خود به منظور هم افزایی هرچه بیشتر با صنعت گاز برای نیل به اهداف مدنظر در استان های شمالی کشور آمادگی کامل دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر، علی اصولی صبح امروز (سه شنبه، 9 دی ماه) در آیین امضای تفاهمنامه همکاری میان شرکت نفت خزر و شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، با اشاره به سابقه تعامل دو مجموعه در سال های گذشته و فعالیت هایی که نفت خزر در منطقه صوفیکم داشته است، افزود: مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نیز هم اکنون فعالیت هایی را در استان گلستان در دست پیگیری دارد و امید است زمینه دستیابی به ذخایر هیدروکربوری در این خطه فراهم شود.
اصولی یادآور شد: در صورت عدم دستیابی به ذخایر هیدروکربوری، می توان از ظرفیت های موجود در این بخش برای ذخیره سازی گاز بهره مند شد که در این زمینه، مخزن ذخیره سازی سراجه قم نمونه موفق و مناسبی است.
مدیرعامل شرکت نفت خزر ابراز امیدواری کرد که تلاش ها و فعالیت های صنعت نفت برای تسهیل فرایندهای گازرسانی به استان های شمالی کشور، با هم افزایی مناسب زیرمجموعه های مربوطه، به نتایج مدنظر برسد.
بر اساس این گزارش، یکی از محورهای تفاهم نامه یاد شده، همکاری های علمی و فنی طرفین به منظور انتقال دانش و تجربیات با محوریت مطالعه های میدان ها و ساختارهای واقع در دشت گرگان و حوضه خزر و ذخیره سازی زیرزمینی گاز طبیعی است؛ همچنین همکاری های آموزشی و پژوهشی در قالب برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، بلندمدت، تخصصی و کارگاه آموزشی و اجرای طرح های پژوهشی و کاربردی از دیگر مفاد این تفاهمنامه به شمار می رود.
۹ دی ۱۳۹۹
کد خبر : ۱,۶۵۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.