12

حمایت از توان داخل در تامین خدمات شناوری مورد نیاز شرکت ملی نفت ایران

حمایت از توان داخل در تامین خدمات شناوری مورد نیاز شرکت ملی نفت ایران
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر حمایت از توان داخل در تامین خدمات شناوری، از برگزاری نشست معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه تأمین خدمات شناوری مورد نیاز این شرکت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسعود کرباسیان با اعلام این خبر اظهار کرد: در اجرای سیاست‌های ابلاغی وزارت نفت و به منظور حمایت از توان و ساخت داخل، شرکت ملی نفت ایران تصمیم به تأمین شناورهای مورد نیاز در عملیات استخراج و بهره‌برداری از میادین نفت و گاز دریایی از طریق مشارکت بخش غیردولتی و کشتی‌سازان ایرانی گرفته است.
وی افزود: بر اساس این طرح شرکت ملی نفت ایران نسبت به انعقاد قرارداد خرید خدمات شناوری در قالب قرارداد ساخت، بهره برداری و مالکیت با سرمایه گذران بخش غیردولتی اقدام خواهد کرد؛ سرمایه‌گذاران نیز متعهد به تأمین شناورهای مورد نیاز خود از طریق سازندگان داخلی و با رعایت قانون حداکثر استفاده از توان داخل خواهند بود. 
کرباسیان تصریح کرد: بر اساس این طرح پس از اتمام ساخت شناور و اخذ تأییدیه ها و گواهی نامه های مورد نیاز از مراجع ذیربط، دوره بهره برداری و ارائه خدمات شناوری آغاز شده و شرکت ملی نفت ایران به ازای خدمات شناوری ارائه شده حق الزحمه به سرمایه گذار پرداخت خواهد کرد.
معاون وزیر نفت تاکید کرد: طبق الگوی قراردادی تهیه شده، انعقاد قرارداد با سرمایه گذار پیش از آغاز ساخت شناور صورت گرفته و این موضوع می‌تواند علاوه بر اطمینان سرمایه گذاران از وجود بازار قطعی برای شناورهای ساخته شده، در تأمین منابع مالی مورد نیاز از طریق نهادهای پولی و مالی از جمله بانک‌ها کمک قابل توجهی کند. 
کرباسیان به مذاکرات با سازمان بنادر و دریانوردی و تعدادی از بانک‌های کشور به منظور ایجاد ظرفیت‌های حمایتی جهت تأمین منابع مالی مورد نیاز این طرح اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی‌های لازم به منظور تسهیل اجرا و استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود جهت تحقق اهداف این طرح صورت گرفته که جزئیات آن در نشست پیش بینی شده به این منظور ارائه خواهد شد.
بر اساس این گزارش، نشست معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه تأمین خدمات شناوری مورد نیاز شرکت ملی نفت ایران یکشنبه، ۹ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. سرمایه‌گذاران علاقه‌‌مند می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.investment.nioc.ir  نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام جهت حضور در این نشست اقدام کنند.
۱ خرداد ۱۴۰۰
کد خبر : ۱,۶۸۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.