12
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

سیاست وزارت نفت در خزر، همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است

سیاست وزارت نفت در خزر، همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به رویکرد «همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده» به‌عنوان سیاست وزیر نفت در خزر، بر تداوم فعالیت‌های اکتشافی در شمال کشور و تقویت شرکت نفت خزر برای پیشبرد اهداف صنعت نفت در این بخش تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر، محسن خجسته مهر در آیین معارفه مهندس مراد کمالی، مدیرعامل جدید شرکت نفت خزر، میدان سردار جنگل و سکوی ایران امیرکبیر را نماد حاکمیتی ایران در خزر عنوان کرد و گفت: نیاز به فناوری های روزآمد، ضرورت توجه دوچندان به مباحث زیست محیطی و ایمنی و اهمیت نگهداری از سکوی امیرکبیر به عنوان دارایی ارزشمند صنعت نفت، از جمله ویژگی هایی است که برای توسعه فعالیت ها در خزر باید مدنظر قرار گیرد. این موضوع در عین حال که تعیین کننده سازوکارهای پیش روی صنعت نفت است، از اهمیت و ارزشمندی فعالیت هایی هم که تاکنون در این بخش انجام شده، حکایت دارد.
 
تداوم فعالیت های اکتشافی در شمال کشور
 
وی درباره اهمیت اکتشاف در شمال کشور گفت: اکتشاف، مبنای برنامه های صدساله توسعه کشور است، بنابراین چه توسعه در دستور کار باشد چه نباشد، باید ثروت های زیرزمینی احصا شوند و فعالیت های اکتشافی با قدرت ادامه یابند. تولید و توسعه، بحث مجزایی است.
 
هم افزایی با هدف کارآمدی بیشتر
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه نظر وزیر نفت درباره فعالیت های ایران در خزر مبتنی بر همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است، تصریح کرد: موقعیت ژئوپلیتیکی ایران در خزر ایجاب می کند سیاست های ما در این منطقه بسیار هوشمندانه باشد و لازم است رویکردهای این شرکت در هم افزایی با دیگر شرکت ها و مدیریت ها از جمله مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، بیش از پیش تقویت شود.
 
توجه به اشتغال زایی
 
خجسته مهر بر ضرورت بهره مندی هر چه بیشتر از متخصصان خبره و توانمند در شرکت نفت خزر تأکید کرد و با اشاره به لزوم دامنه دار بودن مطالعات در منطقه خزر، ادامه داد: این شرکت باید در استفاده از خدمات، بهره مندی حداکثری از شرکت های خدماتی موجود در منطقه را با هدف ایجاد اشتغال زایی دنبال کند.
 
اولویت های نفت خزر
 
مراد کمالی، سرپرست شرکت نفت خزر از حسن اعتماد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و از تلاش های مدیران عامل پیشین نفت خزر قدردانی کرد و گفت: در حکم انتصاب اینجانب 10 مسئولیت اصلی مورد تأکید قرار گرفته که این وظایف سرلوحه کاری نفت خزر خواهد بود.
 
وی با تأکید بر اهمیت الزام هایی از جمله اکتشافات، تعمیر و بهسازی ناوگان، رعایت حداکثری ایمنی، مدیریت دانش، چابک سازی و غنی سازی ساختار سازمانی، افزایش بهره وری، کرامت سرمایه انسانی، شفافیت، بهبودسازی فرآیندها و کاهش هزینه ها، افزود: جز در مواردی که نیاز ضروری ایجاب کند، اهل ایجاد تغییر و تحول نیستم و امیدوارم در کنار همکاران خود در نفت خزر با همکاری و همدلی بتوانیم در مسیر اهداف تعیین شده گام برداریم.
 
سیاست وزارت نفت در خزر، همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است
 
سرمایه ای به نام مناطق نفت خیز شمال
 
عماد حسینی، رئیس هیئت مدیره شرکت نفت خزر در این نشست با اشاره به ظرفیت های سرشار بخش جنوبی دریای خزر و خوش بینی حاصل از مطالعات نسبت به ظرفیت های ساختار چالوس، ابراز امیدواری کرد که فعالیت های شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت خزر در شمال کشور به نحوی پیش رود که زمینه ایجاد مناطق نفت خیز شمال در این بخش ایجاد شود.
 
بازنگری در الگوهای قراردادی برای جذب سرمایه
 
هرمز قلاوند، عضو هیئت مدیره شرکت نفت خزر ضمن آرزوی توفیق برای مراد کمالی در مدیریت این شرکت، به ارزش تجهیزات نفت خزر که در رأس آن سکوی نیمه شناور ایران امیرکبیر قرار دارد اشاره و بیان کرد: با در نظر گرفتن نتایج حفاری ها و مطالعات انجام شده در خزر جنوبی، جذب سرمایه گذار برای توسعه و تولید در این بخش بسیار حائز اهمیت است.
 
وی با یادآوری اینکه توسعه و تولید در آب های عمیق نیازمند سرمایه گذاری های کلانی است، ادامه داد: در نظر گرفتن تمهیداتی در الگوی قرارداد توسعه ای در خزر، می تواند به ایجاد جذابیت بیشتر برای جذب سرمایه گذاران کمک کند.

سیاست وزارت نفت در خزر، همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است4

سیاست وزارت نفت در خزر، همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است3

سیاست وزارت نفت در خزر، همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است2

سیاست وزارت نفت در خزر، همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است1

۱۶ آبان ۱۴۰۰
کد خبر : ۱,۷۴۲

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.