12

امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین مناطق نفتخیز جنوب و نفت خزر

امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین مناطق نفتخیز جنوب و نفت خزر
در نشست مشترک مدیران عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت نفت خزر، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های دو جانبه برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی در خزر جنوبی امضاء شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، این نشست دیروز (۱۹ دی‌ماه ۱۴۰۰) با هدف بررسی هم‌افزایی فعالیت‌های مشترک شرکت‌های مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت نفت خزر با حضور مدیران‌عامل و جمعی از مدیران ارشد دو شرکت در محل شرکت ملی مناطق نفتخیز در اهواز برگزار شد.
 
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در این نشست با اشاره به توانمندی‌های این شرکت در حوزه امور فنی، برای همکاری کارشناسان این شرکت در طرح‌های توسعه‌ای در خزر جنوبی اعلام آمادگی کرد.
 
علیرضا دانشی با تاکید بر اینکه همه بخش‌های صنعت نفت باید توانمندی‌های خود را برای توسعه کشور به اشتراک بگذارند، گفت: این شرکت برای همکاری با شرکت نفت خزر و سایر شرکت‌های نفت و گاز در زمینه توسعه میادین از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و امکانات خود را در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد.
 
وی افزود: برای ارائه خدمات فنی به شرکت نفت خزر چند کارگروه مشترک در زمینه زمین‌شناسی، حفاری، مهندسی نفت و خدمات فنی حفاری با حضور کارشناسان دو شرکت تشکیل خواهد شد تا ظرفیت‌ها برای کار در این حوزه به خوبی شناسایی و سپس با لحاظ توجه حداکثری به محیط زیست، اقدامات لازم انجام شود.
 
در این نشست مدیرعامل شرکت نفت خزر نیز ‌تشکر از مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و مدیران این شرکت گفت: هدف اصلی از این نشست ایجاد هم افزایی و استفاده از تجربیات و توانمندی متخصصان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در جهت گسترش همکاری‌ها با شرکت نفت خزر برای توسعه خزر جنوبی در آینده نزدیک است.
 
مراد کمالی اظهار کرد: در طول سالیان گذشته علی‌رغم محدودیت‌های موجود در دریای خزر از‌جمله بسته بودن این دریا و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه علیه صنعت نفت ایران، اقدامات بسیار خوبی از جهت توسعه زیرساخت‌های اساسی برای انجام فعالیت‌های اکتشافی در شمال کشور انجام شده است.
 
وی افزود: از جمله مهمترین این اقدامات می‌توان به انجام مطالعات گسترده ژئوفیزیکی دوبعدی و سه بعدی حوضه جنوبی خزر، ساخت پیشرفته‌ترین دکل حفاری نیمه شناور ایران، ساخت چندین شناور‌ منحصر به فرد برای پشتیبانی از دکل و عملیات دریایی، ساخت اسکله، ایجاد منطقه عملیاتی برای پشتیبانی از فعالیت‌های اکتشافی و چندین حفاری از جمله کشف نفت در میدان سردار جنگل اشاره کرد که این روند باید با هم‌افزایی و همکاری تمام متخصصان صنعت نفت کشور از جمله شرکت ملی مناطق نفتخیز با نفت خزر توسعه یابد و برگ‌های زرینی در تالار افتخارات صنعت نفت به یادگار گذاشته شود.
 
 همچنین در این نشست در خصوص تشکیل کارگروه‌های تخصصی مشترک در حوزه‌های مهندسی نفت،‌ زمین شناسی و حفاری بحث و تبادل نظر شد.

امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین مناطق نفتخیز جنوب و نفت خزر1

 

امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین مناطق نفتخیز جنوب و نفت خزر2

 

امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین مناطق نفتخیز جنوب و نفت خزر3

 

امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین مناطق نفتخیز جنوب و نفت خزر4

 

امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین مناطق نفتخیز جنوب و نفت خزر5

 

امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین مناطق نفتخیز جنوب و نفت خزر6

۲۰ دی ۱۴۰۰
کد خبر : ۱,۷۷۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.