12

اوجی در مسکو با وزیر انرژی روسیه دیدار می‌کند

اوجی در مسکو با وزیر انرژی روسیه دیدار می‌کند
وزیر نفت و وزیر انرژی روسیه درباره همکاری‌های دوجانبه و توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری در بخش‌های مختلف در مسکو دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.
به گزارش شانا به نقل از ایرنا، جواد اوجی به‌عنوان رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه در گفت‌وگو با نیکلای شولگینوف، وزیر انرژی روسیه و الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه درباره راه‌های گسترش مناسبات اقتصادی، رفع موانع بانکی، گمرکی و زیر ساختی، تقویت همکاری تهران و مسکو در حوزه نفت و انرژی و سرمایه‌گذاری مشترک در طرح‌های زیربنایی انرژی مذاکره می‌کند.
 
تقویت همکاری ایران و روسیه در قالب اوپک‌پلاس به‌منظور تامین منافع و تنظیم بازار انرژی، تامین نیازمندی‌های متقابل، همکاری منطقه‌ای در انتقال گاز ایران به پاکستان و هند با مشارکت شرکت‌های روسی، بومی‌سازی تجهیزات نفت در ایران، همکاری در حوزه ال‌ان‌جی، انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری مشترک، از محورهای رایزنی اوجی و شولگینوف در مسکو اعلام شده است.
 
کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه تاکنون ۱۵ بار در تهران و مسکو برگزار شده، اما شانزدهمین نشست آن به‌دلیل کرونا حدود دو سال به تعویق افتاده است.
 
کارگروه‌های زیرمجموعه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه، از جمله کارگروه‌های بانکی و مالی، حمل و نقل، تجارت و بازرگانی، صنایع، کشاورزی، فناوری، بهداشت، مسکن و گمرک در دو سال اخیر، نشست‌های مشترک را به‌صورت برخط برگزار و پیش‌نویس سند شانزدهمین نشست را آماده کرده‌اند.
۲۹ دی ۱۴۰۰
کد خبر : ۱,۷۸۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.