12
در دیدار مراد کمالی و مهدی فکور

بر همکاری های مشترک بین نفت خزر و مدیریت اکتشاف تاکید شد

Meeting
در نشستی مشترک میان مدیرعامل شرکت نفت خزر و مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، راهکارهای همکاری های مشترک برای توسعه فعالیت های صنعت نفت در شمال کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر، مهندس کمالی، مدیرعامل شرکت نفت خزر ضمن تشریح فعالیت شرکت نفت خزر در شمال کشور با اشاره به برنامه‌های تبیین‌شده از سوی شرکت ملی نفت ایران به زیر ساخت های ایجاد شده در شمال کشور برای فعالیت های اکتشافی، توسعه ای و تولیدی اشاره نمودند . 
مهندس کمالی گفت: برای تحقق اهداف صنعت نفت در شمال کشور، توسعه فعالیت های  مطالعاتی، حفاری ساختارهای اکتشافی و بهره برداری مدنظر می باشد که با توجه به تجربه و توانمندهای بسیار خوب مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت از همکاری و هم‌افزایی در این راستا استقبال می کنیم . 
مدیرعامل شرکت نفت خزر با تأکید بر حفظ منافع ملی ایران در خزر اظهار داشت، پیوسته و از طرق مختلف همچون توسعه و به روز رسانی مطالعات انجام شده و انعقاد تفاهم نامه های همکاری با شرکت های صاحب نام در جهت تحقق اهداف اکتشافی، توسعه ای و تولیدی در خزر همسو با سیاست های کلان وزارت نفت گام برداشته و امیدوارم با استفاده از تجربیات و توانمندی های دیگر شرکت های بالادستی صنعت نفت افق روشنی در این حوزه ترسیم گردد . 
در ادامه این نشست، مهندس فکور مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اشاره به رویکرد مثبت مهندس کمالی و تلاش‎های مجموعه همکاران در این شرکت گفت: نفت خزر جبهه مقدم صنعت نفت در شمال کشور می باشد و نگاه ویژه به ظرفیت های داخلی و گسترش همکاری با شرکت‎های بالادستی صنعت نفت، از عوامل مهم تغییر رویکرد مدیریت جدید در شرکت نفت خزر است . 
مهندس فکور با اشاره به سوابق همکاری دو مجموعه در سال‌های گذشته اظهار داشت: مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت با برخورداری از متخصصان مجرب و بهره‌مندی از تجهیزات تخصصی در بخش‌های ژئوفیزیک، زمین شناسی، حفاری و خدمات یکپارچه فنی و مهندسی، برای همکاری با شرکت نفت خزر آمادگی کامل دارد.
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اشاره به تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مبنی بر نظارت عالیه این مدیریت بر شرکت های زیر مجموعه در حوزه اکتشاف افزود: مدیریت اکتشاف هم نقش حاکمیتی دارد و هم بر اساس ساختار و وظایف محوله برنامه های شرکت ملی نفت ایران در حوزه های اکتشافی را اجرا می نماید . 
مهندس فکور با اشاره به برنامه 5 ساله هفتم توسعه کشور اظهار داشت: دکتر محسن خجسته مهر مدیریت ارشد شرکت ملی نفت همواره پیگیر فعالیت ها و رفع موانع برای توسعه در نفت خزر هستند و بر این اساس امیدواریم با ارائه برنامه های جامع مطالعاتی در حوزه اکتشافی خشکی و دریا و با تصویب در شورای عالی اکتشاف ، فعالیت های توسعه ای نفت خزر بصورت خاص در برنامه هفتم توسعه مورد توجه قرار گیرد .
مهندس فکور در پایان با تاکید بر اینکه هم در خشکی و هم در دریای خزر باید اقدامات موثری انجام شود اظهار امیدواری کرد با توجه به اهداف مشترک هر دو مجموعه در حوزه شمال کشور به گونه ای عمل خواهیم کرد که منابع هیدروکربوری خزر هر چه سریعتر به فرآیند توسعه و تولید منتج گردد . 
شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد ضمن تشکیل کارگروه های تخصصی و برگزاری جلسات مستمر زمینه های همکاری فی¬مابین بصورت ویژه پیگیری شوند.

 

نشست با مهندس فکور

نشست با مهندس فکور 1

نشست با فکور 2

 
۲۲ اسفند ۱۴۰۰
کد خبر : ۱,۸۱۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.