12

روسیه به یکی از بزرگترین تامین کنندگان نفت هند تبدیل شد

روسیه به یکی از بزرگترین تامین کنندگان نفت هند تبدیل شد
صادرات نفت خام روسیه به هند در ماه آوریل به ۲۷۷ هزار بشکه در روز (بشکه در روز) رسید که در مقایسه با ۶۶ هزار بشکه در روز ثبت شده طی ماه قبل از آن افزایش بیش از ۴ برابری نشان می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز به نقل از داده های ارائه شده توسط منابع آگاه تجاری اعلام کرد که صادرات نفت خام روسیه به هند در ماه آوریل به 277 هزار بشکه در روز (بشکه در روز) رسیده است که در مقایسه با 66 هزار بشکه در روز ثبت شده در ماه قبل از آن افزایش بیش از 4 برابری نشان می‌دهد.
 
این افزایش، سهم روسیه در واردات نفت خام هند را به رکورد 6 درصد رسانده و روسیه را به چهارمین تامین کننده بزرگ این کشور تبدیل کرده است. هند سومین مصرف کننده و واردکننده نفت در جهان است.
 
تحریم‌های غرب علیه مسکو فرصت را برای پالایشگاه‌های هندی باز کرده است تا خرید نفت روسیه را با قیمت‌های تخفیف‌یافته افزایش دهند و این در حالی است که برخی از مشتریان اروپایی از نفت خام روسیه خودداری می‌کنند.
بر اساس این گزارش، شرکت نفت هند، بزرگترین پالایشگاه این کشور، اولین محموله نفتی آرکو روسیه خود را در ماه مارس خریداری کرد.
 
احسان الحق، تحلیلگر مؤسسه رفینیتیو، در این باره گفت: قیمت نفت خام اورال روسیه به دلیل تحریم‌ها علیه این کشور به شدت کاهش یافت و نفت خام ترکیبی CPC قزاقستان نیز به دلیل بارگیری از یک بندر در روسیه تحت فشار قرار گرفته است.
 
در عین حال، سهم نفت آفریقا در کل واردات نفت هند از 14.5 درصد در ماه مارس به حدود 6 درصد در ماه آوریل کاهش یافت، در حالی که صادرات ایالات متحده به این کشور تقریباً به نصف کاهش یافت و به 3 درصد رسید.
 
نفت آذربایجان، روسیه و قزاقستان روی هم حدود 11 درصد از نفت وارداتی هند را در آوریل به خود اختصاص دادند، در حالی که این رقم در ماه مارس حدود 3 درصد بود.
 
واردات بیشتر از روسیه باعث شد سهم اوپک از عرضه خارجی به هند در ماه آوریل به پایین ترین حد خود برسد.
 
بر اساس داده های اولیه رفینیتیو، خرید نفت هند از روسیه قرار است در این ماه به حدود 487500 بشکه برسد، چرا که پالایشگاه‌ها واردات را افزایش داده اند.
۱ خرداد ۱۴۰۱
کد خبر : ۱,۸۴۴

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.