12

همکاری‌های نفت خزر و مؤسسه مطالعات انرژی توسعه می‌یابد

همکاری‌های نفت خزر و مؤسسه مطالعات انرژی توسعه می‌یابد
شرکت نفت خزر و مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با محور گسترش ارتباطات و همکاری‌ها در موضوع‌های علمی، پژوهشی و کاربردی در نشستی با حضور مدیران ارشد دو مجموعه، همکاری خود را آغاز کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر، مراد کمالی، مدیرعامل شرکت نفت خزر در نشست مشترک با محمد صادق جوکار، رئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی، با محوریت گسترش ارتباطات و همکاری‌ها در بخش‌های علمی، پژوهشی و کاربردی، نقش دستیابی به دانش و نقشه‌راه هدفمند در حوزه فعالیت آبهای عمیق را برای شرکت نفت خزر مهم دانست و گفت: ارتباط و همکاری با مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی باید از مسیر برگزاری نشست‌های دو جانبه و مشترک افزایش یابد تا ضمن احصای اولویت‌های پژوهشی، شاهد پیشرفت در زمینه‌های فنی و تخصصی و فعالیت‌های ویژه این شرکت باشیم.
 
وی برگزاری چنین نشست‌های مشترکی را ضروری دانست و بر لزوم تقویت همکاری‌های بین دو مجموعه در حوزه‌های علمی و آینده‌ پژوهی تأکید کرد.
 
مدیرعامل شرکت نفت خزر ضمن تشریح نیازهای آموزشی و پژوهشی نفت خزر، ابراز امیدواری کرد که در سایه همکاری‌های مشترک، با استفاده از ظرفیت‌های علمی مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی زمینه لازم برای همکاری‌های مشترک دو جانبه تقویت شود و توسعه یابد.
 
کمالی اظهار کرد: شرکت نفت خزر بعنوان سکاندار فعالیت‌های اکتشافی و توسعه‌ای در شمال کشور و دریای خزر با بسیاری از ناشناخته‌ها روبه‌روست که هر کدام از این موارد نیازمند انجام مطالعات پژوهشی گسترده و تبیین نقشه‌ راه صحیح است.
 
مؤسسه مطالعات انرژی اتاق فکر وزارت نفت است
 
محمد صادق جوکار، رئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی نیز با بیان اینکه این مؤسسه اتاق فکر وزارت نفت است، به‌دلیل افزایش تحولات منطقه‌ای و جهانی، نقش مؤسسه را پر رنگ دانست و افزود: در دولت سیزدهم ارتباط تنگاتنگی بین مؤسسه مطالعات و بخش‌های مختلف صنعت نفت در حال شکل گرفتن است و همه تلاش ما آن است تا برای پیشبرد اهداف، با دیگر بخش‌های صنعت نفت همکاری اثربخش علمی و عملیاتی داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه دانش یک عامل کلیدی و دارایی راهبردی برای نوآوری، بهبود و توسعه در صنعت نفت و گاز است، گفت: همکاری‌های مشترک می‌تواند عاملی مؤثر و تعیین‌کننده در بهبود عملکردهای جاری و ترسیم نقشه‌راه برای فعالیت در این منطقه راهبردی باشد.
 
رئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی افزود: مؤسسه با توجه به برخورداری از ظرفیت‌ها و ظرفیت‌های قابل‌توجه علمی می‌تواند پاسخگوی نیازهای در حال رشد نفت خزر در حوزه «آموزش و بهسازی نیروی انسانی» و «مطالعات و پژوهش‌های کاربردی» و در مجموع همکاری برای تقویت این حوزه خطیر باشد.
 
شایان ذکر است در این نشست مقرر شد دفتر مطالعات انرژی کاسپین از سوی معاونت پژوهش مؤسسه بین‌المللی مطالعات انرژی تشکیل شود و براساس سیاست‌ گذاری‌ها و برنامه‌ریزی کلان به‌ منظور تعیین راهبردها، خط‌مشی‌ها و توسعه فعالیت‌ها در حوزه دریای خزر همکاری‌های تخصصی بین دو مجموعه صورت گیرد.

 

همکاری‌های نفت خزر و مؤسسه مطالعات انرژی توسعه می‌یابد1

 

همکاری‌های نفت خزر و مؤسسه مطالعات انرژی توسعه می‌یابد2

۷ خرداد ۱۴۰۱
کد خبر : ۱,۸۵۳

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.