12
در بازدید هیأت تجاری روسیه از بندرامیرآباد مطرح شد:

ضرورت توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوبی خلیج فارس به کشورهای حوزه CIS و بالعکس از طریق بندرامیرآباد

ضرورت توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوبی خلیج فارس به کشورهای حوزه CIS و بالعکس از طریق بندرامیرآباد
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد در بازدید هیأت تجاری روسیه از بندرامیرآباد به ضرورت توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوب خلیج فارس به کشورهای حوزه دریای خزر و بالعکس از طریق بندرامیرآباد اشاره و بهره بردن بندرامیرآباد از شقوق مختلف حمل و نقل کالا را فرصتی مناسب در جهت افزایش این همکاری ها عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ محمدتقی انزان پور در جلسه ای با اعضای اتاق بازرگانی استان نیژنی نووگراد روسیه، با بیان اینکه مراودات تجاری دو کشور ایران و روسیه به واسطه بندرامیرآباد در سطح بالایی در چند سال اخیر قرار دارد، بر شناسایی زمینه های مشترک همکاری با محوریت تأمین تجهیزات بندری و دریایی تأکید کرد.
 
وی افزایش ترانزیت کالا از کشورهای جنوبی خلیج فارس به کشورهای حوزه CIS و بالعکس را از طریق بندرامیرآباد ضروری دانست و با توجه به وسعت استان نیژنی نووگراد به عنوان یکی از بزرگترین استان های صنعتی کشور روسیه، معرفی و شناساندن متقابل قابلیت ها در حوزه مبادلات و همکاری های تجاری توسط اتاق های بزرگانی ایران و روسیه را خواستار شد.
 
انزان پور در پایان یکی دیگر از مزیت های بندرامیرآباد را دارا بودن سورتینگ 4 هزار و 500 تنی مرکبات عنوان کرد که می تواند زمینه های لازم را جهت افزایش مبادلات تجاری محصولات کشاورزی و باغی استان مازندران به روسیه و بالعکس را فراهم آورد.
 
الکساندر پوشکین، نایب رییس اتاق بازرگانی نیژنی نووگراد روسیه نیز در این دیدار ضمن قدردانی از میزبانی بندرامیرآباد ابراز امیدواری کرد، با توجه به مرتفع شدن مشکلات بیماری کووید 19 همکاری های فی مابین دو کشور با وجود بندرامیرآباد افزایش یابد و در این زمینه نیز هیأت بزرگی از روسیه در روزهای آینده به ایران سفر خواهد کرد.
 
تولید ماشین های یخچال دار، لوله های نفتی، تجهیزات آزمایشگاهی، رنگ و انواع چسب، بخشی از حوزه فعالیت های تجاری بازرگانان حاضر در این هیأت روسی بوده است.
۲۴ آبان ۱۴۰۱
کد خبر : ۱,۹۳۷

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.