12
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

نگاه صنعت نفت به ملی حفاری، حمایتی است/ لزوم تقویت ناوگان حفاری دریایی

نگاه صنعت نفت به ملی حفاری، حمایتی است
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه نگاه صنعت نفت به شرکت ملی حفاری، نگاهی کاملا حمایت محور است، گفت: باید موانع قانونی را برطرف کنیم تا این شرکت بتواند به فعالیت خود با قدرت هرچه بیشتر ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته مهر که ظهر امروز (چهارشنبه، 30 آذرماه) در آیین گرامیداشت سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران سخن می گفت، از نگاه حمایتی صنعت نفت به شرکت ملی حفاری ایران خبر داد و گفت:‌ از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم، به دلیل تغییر نگاه حاکمیتی، حمایت از شرکت ملی حفاری در دستور کار قرار گرفته است که این مهم بیش از هرچیز به تقویت شرکت ملی نفت ایران خواهد انجامید.

 
وی ادامه داد: اگر بخواهیم در کوتاه ترین زمان و با صرف کمترین هزینه، به افزایش تولید دست یابیم، راهی جز تقویت ناوگان حفاری کشور نداریم.
 
خجسته مهر، شرکت ملی حفاری ایران را مولود انقلاب دانست و گفت: تاسیس این شرکت نشان دهنده‌ هوشمندی حضرت امام خمینی در آن سالها بود.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: نگاه امام خمینی این بود که ما در اقتصاد و صنعت باید متکی به خود باشیم که این موضوع ناشی از تصویر روشنی است که ایشان از سلطه استکبار جهانی داشتند.
 
وی تاکید کرد: حفاری حدود ۵ هزار حلقه چاه در کشور و اشتغال ۲۰ هزار نفر از کارکنان خدوم و شریف در این صنعت، بازتاب نگاه امام راحل است که باید بدان افتخار کرد.
 
معاون وزیر نفت در ادامه با تاکید بر اینکه هم اکنون در یک جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می بریم، گفت: امروز شاهد هستیم که تولید نفت و میعانات گازی کشورمان افزایش قابل توجهی داشته است؛ به طوری که اخیرا تولید نفت کشور به کانال تولید روزانه ۳ میلیون بشکه وارد شده است که بی شک این دستاورد، حاصل تلاش های تمامی کارکنان شرکت ملی نفت ایران در دولت سیزدهم است.
 
وی تاکید کرد: شرکت ملی حفاری از نظر ما جنبه حاکمیتی دارد و شرکت های فرعی را موظف کرده ایم که بدون محدودیت با این شرکت قرارداد همکاری منعقد کنند.
 
به گفته خجسته مهر، در حال حاضر عمده ظرفیت حفاری کشور در اختیار شرکت ملی حفاری ایران است و با توجه به نقش پررنگ این شرکت در توسعه صنعت نفت، نگاه مجموعه صنعت نفت به این شرکت نگاهی کاملا حمایتگرایانه است.
 
* لزوم تقویت ناوگان حفاری دریایی
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه از لزوم افزایش و تقویت ناوگان حفاری دریایی خبر داد و گفت: به زودی چند دکل دریایی به ناوگان شرکت ملی حفاری اضافه خواهد شد.
 
وی یکی از تعهدات و اولویت های ملی حفاری را تحویل ۱۴ حلقه چاه گازی دانست و با اشاره به اینکه اقدامات مهم در پارس جنوبی در حال انجام است، یادآور شد: با وجود اینکه فاز ۱۱ مرزی ترین فاز پارس جنوبی با قطر است، حدود دو دهه بلاتکلیف بود؛ با این وجود به همت نیروی انسانی توانمند شرکت ملی نفت ایران، این فاز به زودی به تولید خواهد رسید.
 
خجسته مهر با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی چند میدان مشترک در خوزستان آغاز شده است، گفت: عملیات اجرایی میادین آزادگان، یاران و سهراب آغاز شده و در جریان است.
 
وی ادامه داد: میدان مشترک آزادگان به عنوان یک طرح بزرگ از مدت ها پیش نیمه کاره بود؛ با این وجود امروز به توفیق الهی ۳۰ حلقه چاه جدید به تولید آن اضافه شده است و می توان گفت در مقایسه با سال‌های گذشته ناوگان حفاری بیشتری در آن فعال شده است.
 
* توجه به ارتقای بهره‌وری در ملی حفاری
 
خجسته مهر در ادامه از ارتقای منابع انسانی به عنوان اصلی کلیدی در توسعه شرکت ملی حفاری یاد کرد و گفت: لازم است تا با ارتقای سطح کمی و کیفی و آموزش مستمر کارکنان، میزان بهره وری ملی در صنعت حفاری کشور را بالا برد.
 
وی در خاتمه از حضور و حمایت نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه اهواز از فعالیت های توسعه ای نفت قدردانی و اضافه کرد: اگر بخواهیم تحریم را خنثی کنیم لازم است تا شرکت هایی همچون شرکت ملی حفاری را تقویت کنیم.
 
بر اساس این گزارش، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در سفری یک روزه با هدف حضور در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران، حضور در نشست شرکت‌های نفتی مستقر در استان خوزستان و بازدید از طرح ها صبح امروز (چهارشنبه، ۳۰ آذرماه) وارد اهواز شد.
۳ دی ۱۴۰۱
کد خبر : ۱,۹۵۴

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.