12
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و چین:

ایران می‌تواند امنیت انرژی چین را تأمین کند

ایران می‌ تواند امنیت انرژی چین را تأمین کند
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و چین گفت: ایران می‌تواند این اطمینان را به چینی‌ها بدهد که به‌راحتی امنیت انرژی آنها را تأمین کند.
به گزارش شانا، احمد امیرآبادی فراهانی درباره سفر رئیس‌جمهوری و برخی اعضای هیئت دولت به چین گفت: چین به‌عنوان یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان، در آینده به قدرت اول اقتصادی تبدیل می‌شود و از این رو دولت سیزدهم نیز مناسبات و روابط خود را با این کشور بهبود بخشیده است.
 
وی با اشاره به مسائل مربوط به امنیت انرژی افزود: با توجه به اقدام‌هایی که در حال انجام است، این قابلیت در ایران وجود دارد و می‌تواند این اطمینان را به چینی‌ها بدهد که به‌راحتی امنیت انرژی آنها را تأمین کند.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مراودات در حوزه انرژی بدون‌شک در سفر رئیس‌جمهوری مورد توجه قرار می‌گیرد، زیرا بحث امنیت انرژی برای دو کشور اهمیت ویژه‌ای دارد.
 
شایان یادآوری است که رئیس‌جمهوری اسلامی‌ ایران عصر دیروز (دوشنبه، ۲۴ بهمن‌ماه) در صدر هیئتی بلندپایه از مقام‌های سیاسی و اقتصادی و به دعوت رسمی شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین عازم پکن شد. در این سفر جواد اوجی، وزیر نفت نیز به‌عنوان یکی از اعضای هیئت دولت، رئیس‌جمهوری را همراهی می‌کند.
۲۶ بهمن ۱۴۰۱
کد خبر : ۱,۹۷۳

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.