12

نمایشگاه بیست و هفتم؛ فرصتی مغتنم برای افزایش تعاملات بین‌المللی شرکت‌های نفتی

نمایشگاه بیست و هفتم فرصتی مغتنم برای افزایش تعاملات بین‌المللی شرکت‌های نفتی
بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «صنعت نفت؛ تولید فناورانه، مصرف بهینه»، اردیبهشت ماه امسال با میزبانی از حضور بیش از 1500 شرکت داخلی و خارجی، فرصتی مغتنم برای تعامل و همکاری شرکت های نفتی در سطح بین المللی، فراهم می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی NIOC، محسن خجسته مهر؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به استقبال و حضور بیش از 1500 شرکت داخلی و خارجی، نمایشگاه را فرصتی برای گرد هم آوردن صنعتگران فعال در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از سراسر جهان خواند و گفت: در این فضای مشترک امکان گسترش تعامل با سایر کشورها و شرکت های فعال در حوزه انرژی، تبادل اطلاعات، سرمایه گذاری، عقد قراردادها و تفاهمنامه مختلف در زمینه مبادله کالا، خدمات، فناوری، توسعه و ... فراهم می شود.
 
به گفته خجسته مهر، در نمایشگاه بیست و هفتم جدیدترین دستاوردهای روز در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به نمایش گذاشته می شود، از این رو شرکت های فعال در حوزه انرژی می توانند ضمن آشنایی با تکنولوژی های جدید، شرح نیازها و تعامل با مجموعه بزرگ صنعت نفت، در بخش های مختلف سرمایه گذاری و یا عقد قرارداد همکاری کنند.  
 
وی رشد تولید و توسعه اشتغال در عرصه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه نفت 1402 اعلام کرد و افزود: دانشجویان، پژوهشگران، گروه های استارتاپی و حتی افراد جویای کار می توانند از فرصت برگزاری این نمایشگاه برای شناخت نیازمندی ها، فناوری های و مهارت های پرکاربرد صنعت نفت و ... استفاده کنند و با تقویت توانمندی، خود را برای ورود به بازار کار و تعامل با شرکت های نفتی، آماده کنند.
 
خجسته مهر با اشاره به تولید فناورانه به عنوان یکی از راهبردهای مورد تاکید شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه بیست و هفتم، گفت: سیاست‌ حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی و تأمین‌کنندگان فناوری‌های دانش‌بنیان از جمله مواردی است که با شدت گرفتن تحریم ها همواره مورد توجه شرکت نفت بوده و با روی کار آمدن دولت سیزدهم هم شکل جدی‌تر و در نتیجه عملی‌تری به خود گرفته است.
 
وی با اعلام حمایت از داخلی سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و شرکت های صاحب فناوری، اظهار کرد: در نمایشگاه امسال نیز مانند سال گذشته، شرکت های فناور و دانش بنیان و پارک های علم و فناوری حضور فعال و موثری خواهند داشت.  
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: مصرف بهینه از دیگر راهبردهای مورد تاکید این شرکت در نمایشگاه بیست و هفتم است که در این زمینه نیز باید مسیر جدیدی را طرح ریزی کرد و به صورت ویژه به دنبال تولید دانش بومی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی باشیم.
 
به گزارش NIOC، بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت با حضور بیش از هزار و ۵۰۰ شرکت ایرانی و خارجی در بخش‌های مختلف از جمله شرکت‌های بالادستی نفت و گاز، اکتشاف و تولید، سازندگان داخلی، صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی گاز، پالایش و پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها، استارت‌آپ‌ها و سایر شرکت‌های مرتبط با صنعت نفت، روزهای ۲۷ الی ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
کد خبر : ۲,۰۰۰

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.