12
نشست غیر رسمی اعضای اوپک و ائتلاف اوپک‌پلاس در وین برگزار شد

تأکید وزیران نفت و انرژی اوپک و اوپک‌پلاس بر حفظ ثبات بازار نفت

تأکید وزیران نفت و انرژی اوپک و اوپک پلاس بر حفظ ثبات بازار نفت
وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک و ائتلاف اوپک‌پلاس در حاشیه هشتمین سمینار بین‌المللی اوپک در وین طی نشستی غیررسمی بر حفظ ثبات در بازارهای جهانی نفت خام تأکید کردند.
به گزارش خبرنگار شانا، نشست غیررسمی شماری از وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و اوپک‌پلاس (ائتلاف تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک ) روز چهارشنبه (۱۴ تیرماه) در حاشیه نخستین روز هشتمین سمینار بین‌المللی اوپک در وین برگزار شد.
 
در این نشست، وزیران نفت و انرژی کشورهای ایران، عربستان‌سعودی، امارات متحده عربی، عراق، گینه استوایی و چند کشور دیگر حضور داشتند.
 
وزیران نفت و انرژی کشورهای یادشده در این نشست غیررسمی درباره وضع کنونی بازارهای جهانی نفت خام تبادل‌نظر و حاضران در این نشست همچنین بر حفظ توازن در بازار نفت و ادامه سیاست‌های موجود در بازار تأکید کردند.
 
وزیران نفت و انرژی حاضر در این نشست غیر رسمی، همچنین بر همدلی در تصمیم‌گیری و اجرای سیاست‌ها برای حفظ ثبات در بازار تأکید کردند و این اقدام را به نفع بازار کشورهای تولیدکننده و مصرف‌کننده نفت دانستند.
 
این نشست غیر رسمی با توافق کلی وزیران نفت و انرژی کشورهای حاضر و موافقت همگی آنها درباره ادامه روند تثبیت بازار نفت پایان یافت.
 
هشتمین سیمنار بین‌المللی اوپک با شعار «به‌سوی یک گذار انرژی پایدار و فراگیر» میزبان چند نشست وزارتی و میزگرد بلندپایه با حضور وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک و برخی مهمانان ویژه از وزیران نفت و انرژی کشورهای تولیدکننده غیراوپک و مصرف‌کننده، مدیران‌عامل شرکت‌های بزرگ نفت و گاز جهان، محققان، کارشناسان و جامع دانشگاهی فعال در حوزه انرژی خواهد بود.
 
در مجموع، طی دو روز برگزاری این سیمنار (چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه)، چهار نشست وزارتی و ۶ میزگرد بلندپایه برگزار و درباره مهم‌ترین موضوع‌های مربوط به انرژی دنیا بحث و بررسی می‌شود.
 
هشتمین سمینار بین‌المللی اوپک امروز به کار خود پایان می‌دهد.
۱۷ تیر ۱۴۰۲
کد خبر : ۲,۰۲۰

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.