12

وزیر نفت دستاوردهای صنعت نفت دولت سیزدهم را به مقام معظم رهبری ارائه کرد

وزیر نفت دستاوردهای صنعت نفت دولت سیزدهم را به مقام معظم رهبری ارائه کرد
جواد اوجی در بازدید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از نمایشگاه توانمندی‌های تولید ایرانی که در حسینیه امام خمینی(ره) برپا شد، مهم‌ترین دستاوردهای دولت سیزدهم در صنعت نفت را تشریح کرد.
به گزارش شانا، برنامه‌های افزایش تولید نفت و گاز، ظرفیت‌های صنعت نفت، سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده، تولید بار اول و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه بخش بالادستی صنعت نفت با کمک هلدینگ‌های بزرگ پتروشیمی، تکمیل زنجیره ارزش افزوده در صنعت نفت، صادرات خدمات فنی و مهندسی، احیای چاه‌های مرده و کم‌بازده و جمع‌آوری گازهای مشعل به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله مهم‌ترین محورهای ارائه‌شده از سوی وزیر نفت به مقام معظم رهبری بود.
 
در این نمایشگاه، تولیدات داخلی کشور، با محوریت شرکت‌های دانش‌بنیان و زنجیره تامین تولید در ۴۰ غرفه ارائه شده است.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه، نهم بهمن‌ماه) از نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل که در محل حسینیه امام خمینی (ره) برپا شده بود، بازدید کردند.
 
مهم‌ترین ویژگی نمایشگاه امسال، تولید داخل با محوریت شرکت‌های دانش‌بنیان و زنجیره تأمین تولید بود.
 
در این نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های انرژی، صنعت نفت و پتروشیمی، صنایع خودروسازی، معدن و صنایع معدنی و فلزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و ساخت ماهواره، صنایع غذایی و کشاورزی، تجهیزات پزشکی، صنایع دستی، حمل‌ونقل هوایی، دریایی، ریلی و زمینی، صنایع نساجی و مسکن و لوازم خانگی آخرین دستاوردها و تولیدات خود را به نمایش گذاشته بودند.
 
توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در طراحی و ساخت تجهیزات صنایع حفاری چاه‌های نفت و صنعت پتروشیمی و کاتالیست‌ها یکی از بخش‌های این نمایشگاه بود. شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه برق و نیروگاه نیز دستاوردها و توانمندی‌های خود را در این نمایشگاه عرضه کرده بودند.
۹ بهمن ۱۴۰۲
کد خبر : ۲,۰۶۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.