12

تقدیر وزیرعلوم و رئیس دانشگاه صنعتی شریف از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

تقدیر وزیر علوم و رئیس دانشگاه صنعتی شریف از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران
وزیر علوم و رئیس دانشگاه صنعتی شریف از محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برای حمایت این شرکت از پیشرفت های علم و فناوری در دانشگاه ها تقدیر کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشستی که امروز (یکشنبه، سوم تیر) در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد از خدمات و توجه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در زمینه حمایت از دانشگاه ها در دولت سیزدهم تقدیر کرد.
همچنین محسن خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در آیین افتتاح، بهره برداری و بازسازی از ۱۷ آزمایشگاه دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف تهران که با حمایت شرکت ملی نفت ایران و وزارت علوم آماده بهره‌برداری شده است، گفت: در این دوره ۳ ساله دولت سیزدهم، اقدامات وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران باعث شد که خدمات شایسته ای به دانشگاه های کشور انجام شود و یک رابطه معناداری بین علم و صنعت برقرار شود.
وی افزود: ما در شرکت ملی نفت ایران فقط در حوزه علم و توسعه مدارس، دانشگاه ها و حوزه آموزش ۲۱ هزار میلیارد تومان پروژه داریم که همه این ها آیینه ای از منش خدمت رسانی دولت مردمی سیزدهم است.
معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه ما بایستی تمام امکانات علمی و فناورانه خود را جهت رشد و جهش تولید متمرکز کنیم، افزود: دانشگاه باید در این مسیر سهم قابل توجهی داشته باشد، باید به سرعت تمام پژوهش های دانشگاهی، جنس صنعت به خود بگیرد تا مساله تولید به یک جهش واقعی برسد. در شرکت ملی نفت این درها را باز کردیم و قراردادهای خود را با دانشگاه به صورت مساله محور تعیین کرده ایم و ۵ همت LC ریالی به نفع شرکت های دانش بنیان تخصیص دادیم تا نگرانی مالی برای تعهدات خود نداشته باشند.
 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه گفت: برای ادامه توسعه میدان کوپال مصوب کرده ایم، دانشگاه شریف ادامه راه توسعه این میدان نفتی را برعهده گیرد؛ همچنین دیجیتال کردن میدان گازی پارس جنوبی برعهده دانشگاه شریف قرار گرفته که پس از انجام مطالعات، بزودی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.
۳ تیر ۱۴۰۳
کد خبر : ۲,۱۲۴

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.