12
برگزاری کارگاه آموزشی

برگزاری کارگاه آموزشی کاربردهای عملی شبیه سازی دینامیکی سیالات محاسباتی در شرکت نفت خزر

برگزاری کارگاه آموزشی کاربردهای عملی شبیه سازی دینامیکی سیالات محاسباتی در شرکت نفت خزر
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر، کارگاه آموزشی کاربردهای عملی شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی ( CFD) در صنعت نفت با حضور جمعی از کارشناسان این شرکت برگزار گردید .

بر اساس این گزارش، در این دوره آموزشی که با هدف بهبود عملکرد فرآیندهای مختلف با تمرکز بر مطالعات موردی (پروژه های عملی) برگزار شد، مدرس دوره به آموزش شبیه سازی دینامیکی در نرم افزار  ANSYS/FLUENT  و کاربرد آن در صنایع نفت و گاز همراه با توضیح گام به گام نحوه اجرای پروژه عملی توسط این نرم افزار پرداخت .

از مهمترین مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی، می توان به مرور مفاهیم اولیه CFD ، مزایا و دامنه کاربرد آن ، معرفی روش های گسسته سازی معادلات حاکم و شبیه سازی گام به گام یک واحد فرآیندی و تجزیه و تحلیل نتایج آن اشاره نمود .

این گزارش می افزاید در کارگاه آموزشی کاربردهای عملی شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی ( CFD) در صنعت نفت ضمن ارائه مطالب به صورت تئوری با برگزاری کارگاه آموزشی، دو پروژه عملی با عناوین "مراحل شبیه سازی سه بعدی پروسه حفاری چاه نفت با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی با هدف بهینه کردن فرآیند استحصال" و "برداشت  و  مدلسازی روشهای ازدیاد برداشت با استفاده از تکنیک شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی" نیز انجام و مورد بررسی قرار گرفت .

شایان ذکر است این دوره آموزشی طی مدت 3 روز متوالی توسط پروفسور جعفر محمودی در سالن آموزش شرکت نفت خزر برگزار شد که به شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه بین المللی از مرکز بهینه سازی نئون نروژ اعطاء می گردد .

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
کد خبر : ۹۵۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.