12
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

بزرگترین قرارداد تولید بار اول در صنعت نفت امروز امضا می‌شود

بزرگترین قرارداد تولید بار اول در صنعت نفت امروز امضا می شود
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه امروز بزرگترین قرارداد بار اول در صنعت نفت امضا می‌شود، گفت: با امضای این قرارداد نسل لوله‌های فلزی در عمل منقرض می‌شود و شرکت‌ها هم باید به سمت ساخت لوله‌های بدون درز بروند.
به گزارش خبرنگار شانا، خجسته‌مهر امروز (شنبه، ۲۲ اردیبهشت) در حاشیه روز پایانی بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت،‌گاز،‌پالایش و پتروشیمی در آیین امضای ۱۱ قرارداد شرکت ملی نفت با شرکت‌های دانش‌بنیان و چهار موافقت‌نامه که با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی،معاون علمی،‌فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری، جواد اوجی،‌وزیر نفت برگزار شد، گفت: ارزش قراردادها و تفاهم‌نامه‌های بار اولی که امروز امضا می‌شود بیش از ۵۸۰ میلیون یوروست.
وی افزود: با آغاز به‌کار دولت سیزدهم برای اقدام‌های فناورانه، پژوهشی، ساخت بار اول در بخش کالا و تجهیزات و پروژه‌های تحقیقاتی در کل زنجیره اکتشاف، تولید، بهره برداری و انتقال ریل‌گذاری عمیقی است.
معاون وزیر نفت ادامه داد:‌ ارزش کل قراردادهایی که در طول دولت سیزدهم تاکنون در این بخش امضا شده ۲۱ هزار میلیارد تومان است.
خجسته‌مهر تاکید کرد:‌ ما در بخش به‌کارگیری توان شرکت‌های دانش‌بنیان، کار فراتر از تئوری بوده است و در این مسیر، قرارداد ۷۵۰ حلقه چاه کم بازده را در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دادیم.
وی با بیان اینکه ما اکنون از مرحله نیمه‌صنعتی عبور کرده و به مرحله صنعتی رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: کمک به دانش‌بنیان‌کردن صنعت نفت یک زنجیره است که ما آن را به صورت کلی دیده و در این زمینه گام برداشته‌ایم.
مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: برای نخستین بار با دستور وزیر نفت پنج‌هزار میلیارد تومان اعتبارات اسنادی برای شرکت‌های دانش‌بنیان که با وزارت نفت یا شرکت ملی نفت ایران کار می‌کنند، باز خواهیم کرد.
خجسته‌مهر با بیان اینکه امروز دو موافقت‌نامه به ارزش ۵۰۰ میلیون یورو در بخش لوله‌های بدون درز و لوله‌های مغزی سیار امضا می‌شود، یادآور شد: 11 قراردادی که امروز با شرکت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت امضا می‌شود، با شرکت‌های دانش‌بنیان است.
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد خبر : ۲,۱۰۰

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.